• terminowe sadzenieSprawdzone działania w zwalczaniu chorób zbóż

Wyniszczające choroby zbóż są znaczącym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez Tiofanat metylowy 500 sc i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, ponieważ jedynie w ten sposób można mieć szansę zabezpieczyć potencjał zbioru. Wykorzystanie profilaktycznych rozwiązań intensyfikujących trwałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu zagwozdkom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - polecane działania okresowe

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest w wielu przypadkach bardziej skuteczne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w karłowatość objawy zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub innego zboża warto się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej ważnych, które warto wdrożyć, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma naprawdę gigantyczne znaczenie.

Zbyt wysokie ilości i wskaźniki żyzności azotu mogą sprawiać nazbyt grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, czy też inne rodzaju fungicydy zbożowe. Jest to przede wszystkim prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku oraz wybór produktów o większej wytrzymałości lub tolerancji na newralgiczne szkodniki oraz schorzenia, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może pomóc zminimalizować niebezpieczeństwo istotnych strat. Pierwsza forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby także zwrócić uwagę na cieszący się coraz to znacznie większą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma asekuracji.

Komentarze: 2


noavatar.png
Strzałka 2019-11-02

Wcześniej nieomalże rok po ślubie pozostawili staruszkami rozkosznej córki, a po dwóch latkach młodzika.

noavatar.png
Półtorak 2019-11-17

Przeważnie na wybuchu czerwca męczyli do nas na latko


Copyright © 2019 Wichernogi.pl